Spotkanie dzieci z grupy „Tygryski” z panami policjantami

Kim jest dzielnicowy? Dlaczego należy zapinać pasy? Jak poprawnie przechodzić przez ulicę? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszały dzieci z grupy „Tygryski”, które wzięły udział  w spotkaniu z aspirantami: p. Arkadiuszem Adamskim oraz p. Sebastianem Kopczyńskim.

Do strzałkowskiego przedszkola funkcjonariusze przybyli na zaproszenie wychowawczyni grupy – p. Arlety Kasprzyk. Panowie policjanci zaprezentowali wyposażenie policyjne i opowiedzieli o swojej pracy. „Tygryski” miały także okazję same wykazać się wiedzą, odpowiadając na różne pytania.

Dzieci przez cały tydzień poznawały przepisy i zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, uczyły się znaków. To spotkanie było tylko podsumowaniem, na które przedszkolaki z niecierpliwością czekały. Największą frajdą dla dzieci była możliwość wejścia do policyjnego radiowozu, co dla większości było niezapomnianym przeżyciem.