„DZIEŃ ZIEMI” W TYM ROKU POD HASŁEM „NA STRAGANIE”

27 kwietnia 2016 r. w naszym przedszkolu odbył się DZIEŃ ZIEMI pod hasłem: „NA STRAGANIE”.

„Na straganie w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy …” O czym rozmawiają warzywa – dowiedziały się dzieci z naszych przedszkolnych grup. Same też próbowały naśladować warzywne rozmowy. Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym, którego motywem przewodnim był stragan, zdrowy styl życia powiązany z prawidłowym odżywianiem. Szczególną atrakcję stanowiła inscenizacja wiersza Jana Brzechwy „Na straganie” w wykonaniu dzieci z grupy „Tygryski” oraz piosenki i wiersze przygotowane przez pozostałe grupy. Dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców, dzieci były przepięknie przebrane, co dodatkowo upiększyło naszą uroczystość. Tegoroczna scenografię stworzyły piękne plakaty przygotowane przez dzieci z poszczególnych grup i ich Panie.