Jadłospis tygodniowy dla dzieci

12.03.18 r. – 16.03.18 r.

Poniedziałek – 12.03.18 r.
Śniadanie

Pieczywo pszenne, razowe, masło, dżem truskawkowy, wędlina, warzywa (pomidor, ogórek kiszony, rzodkiewka), herbata owocowa.

Obiad

Zupa kalafiorowa, kasza jęczmienna, sos z warzywami (papryka, pomidor, fasola czerwona, cukinia, kawałki kiełbaski), kompot ze śliwek i brzoskwini.

Podwieczorek

Kanapka z żółtym serem, ogórkiem zielonym i rzodkiewką.

Wtorek – 13.03.18 r.
Śniadanie

Pieczywo pszenne i ziarniste, masło, wędlina, owsianka na mleku, warzywa (pomidor, ogórek zielony, papryka), kawa, herbata + mleko.

Obiad

Zupa rosół z makaronem, ziemniaki, pulpeciki gotowane w sosie koperkowym, surówka z kapusty białej z rzodkiewką i marchewką, kompot z jabłek i aronii.

Podwieczorek

Kisiel owocowy z dodatkiem owoców.

Środa – 14.03.18 r.
Śniadanie

Pieczywo pszenne i żytnie, masło, pasta jajeczna, wędlina, warzywa (pomidor, ogórek kiszony, ogórek zielony, rzodkiewka), herbata, kakao

Obiad

Zupa grochówka, ryż gotowany z musem jabłkowym i cynamonem, kompot z jabłek i wiśni.

Jogurt owocowy, biszkopty.

Czwartek – 15.03.18 r.
Śniadanie

Pieczywo pszenne i mieszane, razowe, masło, wędlina, parówka na gorąco, warzywa (rzodkiewka, pomidor, papryka), kawa zbożowa z mlekiem.

Obiad

Zupa pomidorowa, udko z kurczaka, ziemniaki, marchew, kompot ze śliwek i aronii.

Podwieczorek

Budyń śmietankowy z musem jagodowym.

Piątek – 16.03.18 r.
Śniadanie

Pieczywo pszenne i mieszane, masło, pasta rybna, ser żółty, warzywa (ogórek, pomidor, rzodkiewka), herbata owocowa, kawa z mlekiem.

Obiad

Zupa brokułowa, gzik ze szczypiorkiem, ziemniaki,kompot z jabłek i śliwek.

Podwieczorek

Ciasto drożdżowe z owocami.

Pomiędzy posiłkami dzieci mają podawaną wodę mineralną na życzenie.