Wycieczka do apteki

W czwartek – 9 marca 2017 r. dzieci z grupy „Tygryski” wybrały się na wycieczkę do apteki w ramach tygodniowego planu zajęć „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Celem wizyty było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy aptekarza. Po dotarciu na miejsce przywitały nas panie farmaceutki, które zaprosiły dzieci na zaplecze i opowiedziały o swojej pracy oraz pokazały, jak dużo leków znajduje się w aptece (witaminki, a także inne, które kiedyś być może dzieci musiały zażywać).  Dzieciaki miały również okazję zmierzyć się oraz zobaczyć, jak przyrządza się krem do rąk. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał naklejkę, lizaka i balonik. Dzięki takiej wizycie „Tygryski” dowiedziały się, co można kupić w aptece oraz na czym polega praca farmaceuty.