Wycieczka dzieci z grupy „Tygryski” do Szkółki Leśnej w Powidzu

Dnia 07.10.2015 r. grupa „Tygryski” wybrała się na wycieczkę do Szkółki Leśnej w Powidzu.

Dzieci miały zajęcia w terenie, które dały możliwość bezpośredniego kontaktu  z przyrodą. Po dotarciu na miejsce przeznaczenia, leśniczy – „gospodarz” Szkółki Leśnej, przywitał ich bardzo serdecznie. Pod czujnym okiem pana leśniczego dzieci zwiedziły szkółkę leśną, poznały czynności związane z pracą w szkole leśnej. Oglądały małe sadzonki, z których wyrosną kiedyś piękne drzewa. Poznały fazy rozwoju drzewa – od nasionka do sadzonki. Miały też okazję sprawdzić swoje wiadomości dotyczące rozpoznawania i nazywania drzew.

Były to świetne zajęcia w plenerze, które na długo pozostaną w pamięci dzieci, a zdobyte wiadomości przydadzą się w dalszej edukacji. Podczas wycieczki dzieci obserwowały otaczającą przyrodę, dostrzegając jej piękno. Wtedy jeszcze mocniej poczuły potrzebę dbania o nią. Na łonie przyrody można odpocząć, zapomnieć o kłopotach, dokonać ciekawych obserwacji.